Mýty reklam na sociálních sítích

O reklamách na sociálních sítích koluje spousta mýtů. Jsou pravdivé nebo ne? Pokusím se vám díky své bohaté praxi zbořit 5 nejčastějších mýtů o reklamách na Facebooku a Instagramu. Umí reklamy zázraky? Fungují vůbec reklamy? Jsou reklamy drahé? To vše a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Sociální sítě 2

Mýtus 1: ZAPNU REKLAMU A STANE SE ZÁZRAK (obratem budu milionář/ka)

V 99 % případů se zázrak opravdu nestane. Pokud vám prodej nefrčí bez reklamy a nikdo o nabídku nemá zájem, těžko to půjde s reklamou. Nejdůležitější je produkt – nabídka. Je tedy mnohem lepší připravit si strategii podnikání – minimálně cestu zákazníka a reklamy vám v této cestě nakopnout, ale nespasí vás.

Často lidé přijdou na schůzku k reklamám a jsou zklamaní, když jim řeknu, že je ideální připravit celou cestu, včetně budování komunity – na prý někteří podnikatelé a podnikatelky nemají čas.

Čemu dát prioritu ve svém podnikání, než budování vlastní komunity? Podstatou je tedy pokračovat krůček po krůčku a nehnat se do reklam za každou cenu, musí to zapadat do vaší strategie podnikání.

Sociální sítě 3

Mýtus 2: REKLAMU MUSÍ NASTAVIT ODBORNÍK, JINAK NEBUDE FUNGOVAT

Jako specialistka na reklamy si dovolím nesouhlasit. Samozřejmě není reální se probudit s tím, že jdu nastavit reklamy, něco tam pošolíchám a ono to bude fungovat. Je potřeba se připravit, nastudovat si ideální kurz a následně doporučuji konzultovat s odborníkem vaše konkrétní reklamy, klidně na pokračování a nechat si dát rady na míru.

Každý podnikatel/ka zná nejlépe svůj produkt, nabídku a ideální klienty, proto ví, na co reagují, co do reklamy dát, co do ní napsat a jaký vizuál upoutá pozornost.

Času reklamám můžete dát mnohem více než specialista a proto můžete ladit, vyhodnocovat a nastavovat další reklamy ve spoustě variant, třeba i několik desítek, pokud na to máte vhodný rozpočet. Tím neříkám, že specialista nemá čas, ale v rámci balíčku je ho přece jen omezené množství.

Pokud jste základně technicky zdatný podnikatel/ka, tedy vytvoříte si stránku na webu a propojíte e-mailing, tak zvládnete i Facebook a Instagram reklamy. Stačí chuť a ochota se do nich pustit!

Mýtus 3: REKLAMY NEFUNGUJÍ

Nefungují reklamy nebo něco jiného? Jak rychlé děláte závěry? Toto vše jsou zásadní otázky. Spousta lidí se spálí a pak prostě řekne – reklamy nefungují.

Ale z jakého důvodu? Klikni na PROPAGOVAT PŘÍSPĚVEK a neprodali kurzy za 100.000 Kč? Nebo se zdálo, že mají vše technicky správně, ale o kurz nikdo neměl zájem, protože to byl kurz třeba na trápení motýlů? Vždy je potřeba se logicky zamyslet a vyhodnocovat. 

Přišlo dost lidí z reklamy na zvací stránku a do e-mailové databáze se zapsalo jen 20 % lidí? Není to chyba reklamy! Inzerujete úžasný kurz za 20.000 Kč, na web přijde spousta lidí, ale nikdo nekoupí? Nemusí to být chyba reklamy! Koupíte si vy od někoho cizího hned na potkání kurz za tolik peněz?

Mýtus 4: CÍLEM REKLAMY JE PRODAT

Tak s tímto tak úplně nesouhlasím. Hlavním cílem reklamy je donutit uživatele kliknout dále. Především tedy musíme přemýšlet, jak upoutáme pozornost a vyvoláme zájem. Prodávat budeme hlavně až na stránce, kam návštěvníka z reklamy přivedeme.

Když budete připravovat text a vizuál do reklamy, zkuste nad tím přemýšlet jinak. Udělejte atraktivní výzvu, ať se uživatel zastaví a vyvoláte v něm zvědavost dozvědět se více.

Sociální sítě 5

Mýtus 5: REKLAMY JSOU DRAHÉ

Co je to drahé? Každý vnímáme hodnotu peněz jinak. Raději si položte otázku: Vyplatí se mi investice do reklam?

Když získám kontakty z reklamy po 5 Kč, budu prodávat kurz po 500 Kč, pár jich prodám a jsem na nule. Takže i když mám levné reklamy, nejsem v zisku.

Naopak mám kontakty třeba po 30 Kč, budu prodávat kurz po 5000 Kč, pár jich prodávat a mám slušný zisk. Mám drahé reklamy, ale mám pěkný zisk.

Je potřeba hodnotit v souvislostech a zvážit si, jestli je to pro můj byznys takto přijatelné a mohu konkrétní částku dát do reklamy.

Takže to je z dnešního tématu „Mýty reklam na sociálních sítích“ vše. Pokud vám stále něco není jasné, napište mi a využijte možnost krátké objasňovací schůzky zdarma. 

Nebo si rovnou zvyšte své prodeje, počet kontaktů do databáze i registrací díky mému kurzu reklam, kde si je sami efektivně nastavíte během 90 minut: TVORBA FACEBOOK REKLAMY krok za krokem.